הפסקת הריון

41

בשל סיבות שונות מגוונות מוצאים את עצמם זוגות רבים בהריון לא רצוי ופונים בבקשה להפסקת הריון.

 

חשוב לדעת כי לפי החוק הפסקת ההריון במדינת ישראל מותרת לנשים הצעירות מגיל הנישואין (17 שנים), לנשים מעל גיל 40, לנשים שהריונן נובע מיחסים אסורים לפי חוק (גילוי עריות או הריון מחוץ לנישואין), במקרים שבהם ההריון מסכן את חיי האשה או עשוי לגרום לפגיעה גופנית ו/או כאשר ההריון עלול לגרום לאישה נזק נפשי.

 

הפסקת ההריון מבוצעות רק בבתי חולים מוסמכים על-ידי משרד הבריאות ולפני ביצוע התהליך על האשה ההרה לפנות לוועדה להפסקת הריון בבית החולים אשר יאסוף גם פרטים אישיים ורפואיים רלבנטיים.

 

במידה ויוחלט כי האישה זכאית להספקת הריון יקבע תור לביצוע הפעולה באופן תרופתי או כירורגי.

 

דרך הפסקת ההריון משתנה בהתאם לגישת בית החולים ובהתאם לשלב ההריון;

 

הפסקת הריון בשליש הראשון (עד שבוע 12) מתבצעת בדרך כלל על-ידי פעולת שאיבה בהרדמה כללית שלאחריה האישה משוחררת לביתה, משבוע 22 להריון ואילך הנטיה היא לנקוט בגרימת לידה אשר לוקחת מספר ימים ובסופם מתבצעת גרידה תחת הרדמה מלאה או אפידורלית כדי להבטיח שהשליה נפרדה משלמותה מן הרחם.
בין השבוע ה-12-22 להריון נוקטים בתהליך D&E – הרחבה של צוואר הרחם ע”י לימנאריות שסופגת מים ומרחיב את צוואר הרחם ולאחר מכן הרדמה העובר מוצא בהרדמה כללית.

Screen Shot 2015-12-20 at 6.15.11 PM

לאחר השבוע ה-12 להריון מתאפשרת הפסקת הריון רק במקרים של אינדיקציה רפואית המחייבת זאת.
בתהליך של הפסקת הריון חשוב מאד לשתף את הצוות הרפואי העומד לרשותך בתחושותיך, בין אם מדובר בכאבים ובין אם מדובר בהיבט הנפשי, הצוות המנוסה עומד לשירותך.

 
* הכתוב אינו תחליף לבדיקה, ייעוץ, מעקב או טיפול רפואי שניתן ע”י רופא מטפל